1 2 3 4

הצערת העור נעשית לרוב על ידי רופא מוסמך שטרם קביעה על הליך ספציפי מאבחן את סוג העור וגורמי הקמטים ולאחר מכן מייעץ למטופל על הצערת עור פרטנית לפי רצונותיו ועל פי נתוניו האישיים. פגישות ייעוץ הן חלק חשוב ובלתי נפרד מהליך הצערת מראה העור ובמהלך פגישת הייעוץ הראשונית מסביר הרופא על כל ההיבטים של ההליך הנבחר (וכן הליכים אלטרנטיביים).

כיצד מבוצעת הצערת עור הפנים אה כירורגית ?

את חומרי ההזרקה בהם נעזרים להצערת מראה העור ניתן נוהגים לחלק ל- 3 קבוצות עיקריות:

1. חומרים סינטטיים

2. חומרים ביולוגיים

3. חומרים טבעיים

לכל אחד מקבוצת מהחומרים יתרונות וחסרונות שונים. לדוגמא החומרים הסינטטיים עמידים מאוד אך לרוב אינם ניתנים לשאיבה (לצורך ביטול האפקט), מנגד חומרי המילוי הטבעיים עמידים לתקופות זמן קצרות יחסית. קיימת חשיבות רבה בבחירת חומרי מילוי אידיאלים לפי הצערת העור הרצויה

כיצד מבוצעה הליך הצערת מראה עור במילוי ?

הצערת העור במילוי נעשית על ידי החדרה נקודתית של חומר מילוי (לפי הרשימה הנ"ל). ההזרקות מבוצעת באופן תת עורי למקום הבעייתי לשכבת העור התחתונה, לשרירים או לרקמות השומן (לפי סוגי הקמטים וסוגי החומר בו אנו עושים שימוש).חומרי המילוי משווים לעור מראה רענן ומתוח וחלקם (כמו קולגן) אף מחדשים את העור על ידי הזנתו בחומרים שונים.

מה קורה לאחר הצערת מראה העור ?

על פי רוב הליכי הצערת העור הן מידיים ואינם מגבילים את חזרתם המיידית של המטופלים לשגרה. עם זאת ישנם חומרי מילוי מסוימים שעלולים להצריך נטילת אנטיביוטיקה, הימנעות מפעילות גופנית למספר ימים או הגבלים אחרים, אך אלו אינם שכיחים.

תופעות הלוואי של מהליך הצערת מראה עור ?

מרבית תופעות הלוואי של הערת מראה העור הינם זמניים ומינוריים, אך גם כאן קיים הבדל בין שיטת טיפול אחת לאחרת. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות אדמומיות או כאב מקומי קל באזור ההזרקה של חומר המילוי.

מהמשכו הממוצע של טיפול הצערת מראה העור

משכם של מרבית הטיפולים היא כרבע שעה, אך ניתן למצוא טיפולי הצערת עור הפנים שכוללים סדרת הזרקות כל חודש (כמו הזרקת סיליקון)