1 2 3 4

באיזה מקרים צריך טיפולים כירורגיים בשיניים

במקרים בהם נשברת לנו שן או במקרים בהם יש לנו חור בשן אנחנו זקוקים לטיפול כירורגי בשיניים. טיפול כירורגי בשיניים הוא ניתוח לכל דבר והוא נעשה תחת הרדמה מקומית. יש מקרים בהם הטיפול בשיניים נעשה בעזרת גז צחוק. עקירה או השתלה של שיניים היא פעולה כירורגית בשיניים. גם שיניים תותבות מצריכות פעילות כירורגית של הכנת החניכיים לקליטה שלהן.

כמו כל פעילות כירורגית גם פעילות כירורגית בשיניים כרוכה באי נעימות ובכאב. את הפעילויות הכירורגיות בשיניים מבצעים רק רופאים ולא שינניות. שלא כמו פעולות אסתטיות כמו הלבנת שיניים פעולות של עקירה או השתלה של שן דורשות לפעמים לקיחה של כדורי אנטיביוטיקה למניעה של זיהום או דלקת במקום. הלבנת שן היא תהליך חיצוני בעוד שעקירה או השתלה של שן הן מהווים תהליך פולשני לגוף.

מה ההבדל בין שיניים תותבות לשיניים מושתלות

ההבדל בין שיניים תותבות לשיניים מושתלות הוא ששיניים תותבות הן פחות אסתטיות ופחות נוחות לשימוש משיניים מושתלות. שיניים תותבות הן למעשה שיניים מלאכותיות מקרמיקה או מפלסטיק. השיניים התותבות יושבות על החניכיים ומפעליות עלייהן לחץ. הלחץ שהתותבת גורמת לחניכיים יוצר פצעים בחניכיים וזה יכול ליצור גם כאבי אוזניים.

שיניים מושתלות לעומת זאת הן שיניים שמשתילים אותן עם השורש בתוך החניכיים. שיניים מושתלות למעשה הופכות לחלק לכל דבר מהגוף שלנו ומהפה שלנו. שיניים מושתלות הן יותר אסתטיות ויותר בריאות משיניים תותבות.

מה עדיף לעבור הכנת תותבת לשיניים או השתלת שיניים

הכנת תותבת לשיניים היא תהליך ארוך ומייגע. הכנת תותבת לשיניים היא תהליך מאוד כואב כי צריך להתאים את החניכיים שלנו לתותבת. השתלות שיניים הן תהליך יותר קצר ופחות כואב יחסית משיניים תותבות. השתלות שיניים נעשות בדרך כלל תוך מספר ימים או שבועות בעוד שהכנת תותבת יכולה לקחת חודשים. השתלות שיניים והכנת תותבות נעשות אך ורק על ידי רופאי שיניים מומחים.

מה היתרונות של השתלת שיניים

היתרון הגדול של השתלת שיניים הוא שהשיניים המושתלות נשארות לאורך זמן רב יותר משיניים תותבות. השתלת שיניים אכן משתלמת.