1 2 3 4

בוטוקס הוא שמו הפופולארי של הרעלן בוטלינום טוקסין

בוטוקס הוא שמו הפופולארי של הרעלן בוטלינום טוקסין. על פניו, לבקש מרופא להזריק סוג של רעלן לתוך העור, כדי לגרום לנו להיראות טוב יותר, לא נשמע רעיון כל כך טוב. אולם, זה בדיוק מה שאנשים עושים כשהם מקבלים טיפול בוטוקס, ובדרך כלל הם גם אוהבים את התוצאה. תרבות האסתטיקה בימנו היא מהמתקדמות שידעה האנושות. באף תקופה במהלך ההיסטוריה, לא היו ניסיון וידע רבים כל כך, בכל הנוגע לטכניקות רפואיות מתקדמות, היוצרות שדרוגים אסתטיים מקיפים, מדויקים ומוצלחים. עם השנים התפתח תחום הטיפולים האסתטיים, ונוצרו אסכולות טיפול שונות העונות על הצרכים המבוקשים מניתוחים פלסטיים להצמדת האוזניים, טיפולים להורדת צלוליטיס ופילינג לעור הפנים, דרך ניתוחי לייזר להסרת פגמי עור וקעקועים, ועד להזרקה של מילוי הפנים כדי לטשטש קמטים.

אין ספק בכך, שהארכת תוחלת החיים בעידן השפע החומרי של תרבות המערב, שינתה את פני תחום הרפואה האסתטית. ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים שונים הפכו לתופעה מוכרת מאוד, שנתפסת כחיובית ומשפרת את איכות החיים. מובן כי קבלת ההחלטה, האם לעבור ניתוח או טיפול כזה או אחר היא אישית בלבד. אולם ברור לכל כי היא מושפעת מכמה מקורות, ובראשם השפעת החברה, המעודדת או המתנגדת לתהליך ובידה הכוח להשפיע על ההחלטה הסופית של האדם. כיום נפוצים טיפולים אסתטיים רבים כגון, טיפולי לייזר להסרת שיער, מכוני שיזוף, טיפולי פילינג שונים בגוף, הזרקת בוטוקס למילוי קמטים ועוד. יש לציין שהעלייה במספר הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים נובעת בין השאר, מזמינות גבוהה יותר של טיפולים אלו, מכונים מוסמכים רבים הקיימים בתחום, ניסיון רב שנצבר במסגרת טכניקות טיפול שונות כמו פשטות הזרקת בוטוקס שהפך לפופולארי מאוד בעשור האחרון והינו הטיפול הכי עדכני שרבים מהאוכלוסייה הרבה עושה.

הזעת יתר היא מצב לא נעים בו מופיעה הזעה מוגזמת, ללא סיבה מוצדקת. אנשים הסובלים מהבעיה, סובלים מהזעה מוגברת בכל שעות היום, ללא קשר לפעילות גופנית או לטמפרטורה בחוץ. הזעת יתר מתבטאת בדרך כלל בכפות הידיים והרגליים ובבתי השחי, ומלבד הפגיעה בפעילות היום יומית יכולה גם להביא לאי נעימות במפגשים חברתיים. במקרים בהם ההזעה הרבה נגרמת ללא סיבה ידועה, חשוב להיבדק אצל הרופא מכיוון שבמקרים רבים היא יכולה להיות ביטוי של הפרעה מערכתית אחרת וכמובן שבמקרים מסוימים היא תפגע בחיי הסובלים ממנה בחיי היום יום שלהם.